Dziś jest piątek 03 kwietnia 2020 r. Godzina 10:57 Imieniny Pankracego, Renaty, Ryszarda

II Przegląd Zespołów Ludowych Folklorystycznych Szlakiem Nadwiślańskim

W sobotę 29.02.2020 r. w Sali OSP w Czarżu odbył się II Przegląd Zespołów Ludowych Folklorystycznych Szlakiem Nadwiślańskim pod honorowym patronatem Starosty Bydgoskiego i Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska.

W przeglądzie wystąpiło 4 zespoły:

- Zespół Nadwiślanie z Czarża (Gmina Dąbrowa Chełmińska),
- Zespół Melodia ze Złejwsi Małej (Gmina Zławieś Wielka),
- Zespół Nasze Kujawy (Gmina Rojewo),
- Zespół Kociewianki (Gmina Jeżewo)

Przegląd charakteryzował się wysokim poziomem wokalnym i starannością w doborze tekstów oraz pasją i ogromnym szacunkiem do tradycji i muzyki ludowej. Uroczystość prowadziła znana dziennikarka prasowo-telewizyjna Pani Krystyna Lewicka-Ritter
Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych Szlakiem Nadwiślańskim na stałe wpisze się w kalendarz imprez gminy Dąbrowa Chełmińska .

[mat. GOKiS Dąbrowa Chełmińska]

Data dodania 02 marca 2020