Dziś jest piątek 03 kwietnia 2020 r. Godzina 10:16 Imieniny Pankracego, Renaty, Ryszarda

„II Edycja Rajdu Rowerowego Łąki Studzienieckie”.

Dnia  22 lutego 2020r.  przez tereny leśne Bydgoszczy, Gminy Nowa Wieś Wielka i Solec Kujawski przejechało 177 rowerzystów,  którzy uczestniczyli w „II Edycji  Rajdu Rowerowego Łąki Studzienieckie”.
Uczestnicy to większości mieszkańcy z terenu  Powiatu Bydgoskiego i Bydgoszczy, ale byli również rowerzyści spoza naszego województwa. Trasa rajdu w zależności od rodzaju liczyła od 60km do 70km.
Odwiedzono nie istniejącą  już wieś Łażyn,  gdzie przy Kamieniu Pamięci Bł. Czesława Józwiaka został złożony znicz . Rajd Rowerowy Łąki Studzienieckie odbyły się po raz drugi.
Głównym organizatorem  jest  Stowarzyszenie „Rowerowa Brzoza” przy współpracy OSP Nowa Wieś Wielka, KGW Nowa Wieś Wielka, Gminy Nowa Wieś Wielka,  Nadleśnictwa Bydgoszcz i Nadleśnictwa Solec Kujawski.

[mat. Stowarzyszenia Rowerowa Brzoza]
[zdjęcia: Dariusz Danielek Photo]