Dziś jest niedziela 27 września 2020 r. Godzina 03:28 Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

III Rajd Sołtysów Powiatu Bydgoskiego

Dnia 1 lutego 2020 roku sołtysi ze Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Kujawsko-Pomorskiego udali się czwarty raz na targi rolnicze do Nadarzyna.

W drodze do Nadarzyna zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o miejscach pamięci i powiecie bydgoskim. Przygotowano 20 pytań, podając po 3 odpowiedzi , z których tylko jedna była prawidłowa. Uczestnicy bardzo chętnie i poprawnie odpowiadali na pytania.
Zwycięzca otrzymał nagrodę ufundowana przez Starostę Powiatu Bydgoskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za udział w konkursie i drobne upominki. Bardzo szybko minęła nam droga do Nadarzyna.
Na targach braliśmy udział w Konferencji Wiejska Polska w Unii Europejskiej zorganizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów w Koninie. Na forum były poruszane ważne tematy dla polskiej wsi.
W konferencji brali udział zaproszeni goście europejski komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski, poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz oraz doktor Iwona Nurzyńska. Moderatorem rozmowy i dyskusji był wiceminister Ryszard Kamiński.
Na targach zapoznaliśmy się z różnymi maszynami, urządzeniami i środkami do produkcji rolniczej. Mieliśmy okazję zadawać pytania producentom .
Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, ponieważ mogli pogłębić swoje wiadomości o miejscach pamięci narodowej, i o powiecie bydgoskim. Na takim wspólnym wyjeździe zwiedziliśmy piękno naszej  Ojczyzny, podyskutowaliśmy o interesujących nas problemach jakie są w gminach.

Serdecznie dziękujemy panu Staroście za patronat.
Sołtysi ze Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Data dodania 07 lutego 2020