Dziś jest wtorek 18 lutego 2020 r. Godzina 13:11 Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

I Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego Strażaków OSP w Halowej Piłce Nożnej

Relacja z wydarzenia objętego patronatem honorowym Starosty Bydgoskiego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, mamy nadzieję, że to wydarzenie wpisze się na stałe w świat sportu powiatu!

Relacja:
Dzisiejsza niedziela przyniosła nam mnóstwo emocji. Na obu halach sportowych Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach gościliśmy zespoły reprezentujące Ochotnicze Straże Pożarne Powiatu Bydgoskiego. W I Mistrzostwach Powiatu Bydgoskiego Strażaków OSP w Halowej Piłce Nożnej pod patronatem Starosty Bydgoskiego wzięło udział aż 11 ekip: OSP Brzoza, OSP Wudzyn, OSP Dąbrowa Chełmińska, OSP Solec Kujawski, OSP Wtelno, OSP Nowa Wieś Wielka, OSP Huta, OSP Wierzchucin Królewski, OSP Wojnowo, OSP Czarże oraz gospodarze zawodów – OSP Białe Błota.
Zespoły – w pierwszej fazie – rywalizowały ze sobą w dwóch grupach, z których dwie pierwsze drużyny awansowały do półfinałów, a pozostałe grały ze sobą o miejsca 5-11.
W pierwszym półfinale OSP Białe Błota, po rzutach karnych pokonała OSP Wojnowo (wynik boiskowy: 2-2). Drugi półfinał to także mnóstwo emocji i zwycięstwo jedną bramką (2-1) OSP Czarże nad OSP Wierzchucin Królewski.
W meczu o 3 miejsce OSP Wojnowo pokonała 3:1 OSP Wierzchucin Królewski, a w wielkim finale OSP Czarże nie dała szans gospodarzom Mistrzostw, pokonując OSP Białe Błota 6:0.
Choć chcielibyśmy wszystkich nagrodzić, jak za zajęcie pierwszego miejsca to takie są już odwieczne prawa sportu, że ktoś musi przegrać, aby ktoś mógł wygrać. Jednak niezależnie od zajętego miejsca wszystkim zespołom należą się takie same, ogromne gratulacje, za ambitną walkę - okupioną kilkoma kontuzjami, za zaangażowanie niemniejsze niż u sportowców walczących o najwyższe laury oraz za postawę godną sportowców i strażaków.
Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na nagrody, które zespołom wręczyli: Prezes Oddziału Związku Powiatowego OSP RP – Zdzisław Mazur, Wójt Gminy Białe Błota – Dariusz Fundator, Dyrektor Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy – Andrzej Kubiak oraz Zastępca Naczelnika WO-S KM PSP w Bydgoszczy – Dawid Pałczyński.
Poza pucharami i medalami za zajęcie trzech pierwszych miejsc, wręczono dodatkowo specjalny Puchar Fair-Play. Decyzją trójki arbitrów, za honorową postawę i niezwykłą radość z gry Pucharem Fair-Play nagrodzeni zostali zawodnicy OSP Wudzyn. Wręczono także specjalne nagrody dla najstarszych zawodników Mistrzostw: Zbigniewa Głowackiego (OSP Huta - 60 l.) oraz Zbigniewa Zbyszewskiego (OSP Wojnowo - 61 l.); dla najmłodszych zawodników: Macieja Gapińskiego (OSP Solec Kujawski) oraz Dariusza Nowickiego (OSP Huta), a także najstarszej zawodniczki – Magdaleny Grabowskiej (OSP Wudzyn).
My ze swojej strony wszystkim ogromnie gratulujemy hartu ducha i doskonałego zdrowia oraz mamy nadzieję, że I Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego Strażaków OSP w Halowej Piłce Nożnej pod patronatem Starosty Bydgoskiego wspominać będzie bardzo dobrze.

[Inf. tekst i zdjęcia – Konto na facebooku Białobłocka Liga Halowa]

Data dodania 04 lutego 2020