Dziś jest wtorek 18 lutego 2020 r. Godzina 14:54 Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Zlot 100-lecia Hufca pod patronatem Starosty Bydgoskiego

Relacja Hufiec ZHP Koronowo
Zlot 100-lecia naszego Hufca rozpoczęliśmy od uroczystego apelu, podczas którego ogłoszone zostały wyniki gry „Wolne Koronowo 1920”.
Następnie powitaliśmy przybyłych gości, zostały wręczone medale za zasługi dla ZHP oraz wysłuchaliśmy krótkich przemów. Resztę wieczoru spędziliśmy kręgu przy świecach i wysłuchaliśmy gawędy Komendanta Hufca, w której przedstawił dzieje hufca od jego utworzenia.

Sobota była dniem warsztatowym. Harcerze mogli nabyć przydatnych w kuchni umiejętności dzięki zajęciom kulinarnym, szlifować swój aktorski warsztat, nauczyć się samoobrony i posłuchać o zdrowym odżywaniu. Zuchy natomiast spędziły dzień w Centrum Kultury Synagoga. Tam malowały na wodzie, robiły własnoręczne zakładki do książek i kodowały z ozobotami. Po dniu pełnym zajęć przyszedł czas na hufcową integrację czyli tańce, pląsy i śpiewy do wieczora. W tym samym czasie zuchy dowiadywały się jak dobrze segregować śmieci, a także brały udział w grze, w której sprawdzona została ich wiedza historyczna, umiejętności wokalne, taneczne oraz wykazały się znajomością przysłów.

W niedzielę kolejne warsztaty. Dzięki Muzeum Mydła i Historii Brudu, zuchy i harcerze wykonali swoje własne mydła, a instruktorzy Hufca poprowadzili zajęcia „Prawo na co dzień” i „Sztuka nie gryzie”.  W południe mszą św. Rozpoczęły się obchody miejskie. Razem z mieszkańcami wyruszyliśmy w kolumnie na cmentarz parafialny złożyć wiązanki, tam też odśpiewaliśmy hymn. Następnie udaliśmy  się na piknik rodzinny w Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie braliśmy udział w kolejny atrakcjach. Gdy zrobiło się ciemno, przed Halą rozpalono ognisko, które prowadziliśmy i śpiewaliśmy piosenki patriotyczne.

Jak widać był to intensywny weekend pełen służby, zabawy, ale też rozwoju w przeróżnych kierunkach.

Hufiec na facebooku

[inf. Hufiec ZHP Koronowo]