Dziś jest poniedziałek 27 stycznia 2020 r. Godzina 18:53 Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Triumf solecczan w Mistrzostwach Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym

14 stycznia 2020 r. w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach wzięły udział drużyny reprezentujące mistrzów gmin naszego powiatu. W obu kategoriach zwyciężyły drużyny reprezentujące szkoły z Solca Kujawskiego – wśród dziewcząt – Szkoła Podstawowa nr 1, zaś wśród chłopców – Szkoła Podstawowa nr 4.

Oprócz tytułów Mistrzowskich zwycięskie drużyny awansowały do ćwierćfinałów Mistrzostw Województwa. Oto szczegółowe klasyfikacje poszczególnych kategorii:

Igrzyska Dzieci - dziewczęta:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Solcu Kujawskim – Maria Klepacz, Jagoda Wiśniewska, Natalia Chmara – 1 zwycięstwa, bilans punktów 3:0
2. Szkoła Podstawowa w Strzelcach Górnych – Aleksandra Pawlak, Marika Kucińska - 0 zwycięstw, bilans punktów 0:3

Igrzyska Dzieci - chłopcy:
1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim – Kacper Kozak, Nataniel Marjanek, Nikodem Waldowski – 2 zwycięstwa, bilans punktów 6:1
2. Szkoła Podstawowa w Łochowie – Stanisław Guzowski, Paweł Malinowski – 1 zwycięstwo, bilans punktów 3:3
3. Szkoła Podstawowa w Strzelcach Górnych – Kacper Kuciński, Paweł Bielarz – 0 zwycięstw, bilans punktów 1:6

Organizatorem Mistrzostw był Uczniowski Klub Sportowy „Top” Solec Kujawski. Drużyny udekorowane zostały pucharami, dyplomami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Ponadto wszyscy otrzymali napoje i słodycze – wszystko ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

[inf. Ł. Czarczyński www.mlkssoleckujawski.bnx.pl]

Data dodania 15 stycznia 2020