Dziś jest piątek 06 grudnia 2019 r. Godzina 22:18 Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Z życia starostwa...Posiedzenie w sprawie zdrowia

W środę 27 października br. w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie  Zespołu Koordynującego opracowanie Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w zakresie zdrowia psychicznego i opieki psychiatrycznej na lata 2017-2022.
Przewodniczący Zespołu Koordynującego - Sekretarz Powiatu Bydgoskiego Leszek Czerkawski otworzył posiedzenie i powitał zebranych gości.
W pierwszej części spotkania Pan Leszek Czerkawski przedstawił informacje nt. pilotażu Centrum Zdrowia Psychicznego, które ma powstać na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Szczegółowe dane znajdują się na stronie https://czp.org.pl/.
Kolejnym tematem posiedzenia była dyskusja dotycząca organizacji w roku 2020 konferencji poruszającej zdrowie psychiczne.
W dalszej części spotkania Pani Ewelina Leśniewska przedstawiła informację nt. sposobu przygotowywania sprawozdania z realizacji Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego oraz aktualizacji „Informatora o dostępnych formach opieki zdrowotnej, pomocy społecznej i aktywizacji zawodowej dla osób z zaburzeniami psychicznymi z Powiatu Bydgoskiego”.
Na koniec Pan Przewodniczący Leszek Czerkawski zakończył spotkanie Zespołu Koordynującego.

[fot. K.Wysocka]

Data dodania 29 listopada 2019