Dziś jest czwartek 21 listopada 2019 r. Godzina 09:58 Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Podsumowanie „Szlakami zabytków Powiatu Bydgoskiego”

W dniu 17 października br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy odbyło się spotkanie podsumowujące połączone z wręczeniem nagród dla laureatów konkursu pn. „Szlakami zabytków Powiatu Bydgoskiego”. Gości przywitał Starosta Bydgoski Wojciech Porzych oraz Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Andrzej Kubiak.

Tegoroczna edycja konkursu, której celem jest zaprezentowanie piękna naszej Małej Ojczyzny za pośrednictwem obiektywu aparatu i plastyki, cieszyła się sporym zainteresowaniem. Spośród ponad 50 prac, które napłynęły do Wydziału Promocji , Kultury i Sportu komisja konkursowa wybrała prace laureatów, które swoim kunsztem w sposób najlepszy oddają uroki naszego powiatu.

Nagrodzeni to:

Kategoria fotograficzna:
I miejsce: Kacper Jagielski, zdj. pn.: „Nie ma to jak przejażdżka rowerem (most Koronowo)”

II miejsce: Waldemar Gąsiorowski, zdj. pn.: „Stary Dworzec Solec Kujawski”

III miejsce: Dominika Szpojda, zdj. pn.: „Dwór w Wierzchucinku”

Wyróżnienie otrzymała:  Bogumiła Bernacka zdj. pn.: „Ostromeckie Leśne Mauzoleum”.

Kategoria plastyczna:

I miejsce: Maria Mikołajczak, rys. pn.: „Pałac Myśliwski Skórczewskich”

II miejsce: Marta Rafeld, rys. pn.: „Kościół w Dąbrowie”

III miejsce: Oliwia Kaniowska, rys. pn.: „Pałac Ostromecko”

Wyróżnienie otrzymała: Pani Bożena Sas , rys. pn.: „Zespół Młyński Otorowo”

[fot. K.Wysocka]

Data dodania 17 października 2019