Dziś jest piątek 06 grudnia 2019 r. Godzina 21:10 Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Powiat Bydgoski objął patronatem honorowym kampanię społeczną ,,JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!”

Powiat Bydgoski objął patronatem honorowym kampanię społeczną ,,JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!”
Zachęcamy do włączenia się do tej szczytnej akcji!
Komunikat :
Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus

serdecznie zapraszają w dniach 14.10.2019 - 20.10.2019 do udziału w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski ,,JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!” 2019
Cele, które możemy wspólnie osiągnąć:
• kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową,
• zwiększenie integracji osób które nie widzą, ze środowiskiem społecznym i poprawienie ich funkcjonowania w tym środowisku,
• przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku, zauważenie ich problemów,
• zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością wzrokową,
• włączenie w obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski jak najszerszej grupy przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, samorządów i innych organizacji z terenu całej Polski.
Zwracamy się do Państwa kolejny raz z prośbą o przyłączenie się do Kampanii ,,Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” poprzez przeprowadzenie w swojej placówce zajęć z dziećmi i młodzieżą (np. pogadanek, apelu, lekcji wychowawczych, prezentacji, itp.) na temat potrzeb i możliwości osób niewidomych i słabowidzących lub udział w wydarzeniach zaproponowanych przez organizatora. Program, list do uczniów, regulamin i propozycje materiałów do wykorzystania na zajęciach z okazji MDBL są dostępne w załącznikach na stronie www.braille.bydgoszcz.pl
Potwierdzenie uczestnictwa w akcji sprawozdaniem (formularz sprawozdania w załącznikach) pozwoli Państwa placówce uzyskać certyfikat:
,,SZKOŁY PRZYJAZNEJ OSOBOM NIEWIDOMYM”
,,PLACÓWKI PRZYJAZNEJ OSOBOM NIEWIDOMYM”
,,PRZEDSZKOLA PRZYJAZNEGO OSOBOM NIEWIDOMYM”
Prosimy o przesyłanie sprawozdań do 31 października 2019 r. na adres e-mail:
soswnr1@braille.bydgoszcz.pl

Lista szkół, placówek i przedszkoli, które nadeślą sprawozdania i otrzymają certyfikat zostanie zamieszczona na internetowej naszego Ośrodka. Dokument w formie papierowej prześlemy za pośrednictwem Poczty Polskiej.
Uroczyste wręczenie wyróżnień za najaktywniejsze działania nastąpi 3 grudnia 2019 roku.
PATRONAT HONOROWY nad kampanią objęli: Minister Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Pomorski Kurator Oświaty, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Bydgoskiego, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Poczta Polska S.A.

Data dodania 07 października 2019