Dziś jest czwartek 17 października 2019 r. Godzina 10:27 Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Rusza szósta edycja „Lekcji z ZUS”

Uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego mogą wziąć udział w kolejnej, już szóstej edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS'' Adresowany jest on do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych. ZUS od kilku lat realizuje program „Lekcje z ZUS" dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Treści zawarte w projekcie odpowiadają wymaganiom stawianym w podstawie programowej zarówno w przedmiocie wiedzy o społeczeństwie, podstawie przedsiębiorczości, jak i wielu innych związanych z ekonomią czy przedmiotami zawodowymi. Z roku na rok projekt cieszy się coraz większą popularnością. Do tej pory wzięło w nim udział blisko 230 tysięcy uczniów z całej Polski.
Tylko w ubiegłym roku w województwie kujawsko-pomorskim w projekcie wzięło udział ponad 5,7 tys. uczniów – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. „Lekcje z ZUS" to 4 lekcje podczas których młodzież pozna zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Dowie się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy. Lekcje z ZUS dają również praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Choć temat nie jest łatwy, ZUS proponuje m.in. prezentacje multimedialne i materiały wideo, które urozmaicą każdą z lekcji. Zwieńczeniem projektu jest Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Dla laureatów olimpiady przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, takie jak laptopy, tablety, czytniki e-booków. Dzięki umowom podpisanym przez ZUS ze szkołami wyższymi, laureaci olimpiady otrzymają także dodatkowe punkty w rekrutacji, a nawet indeksy na uczelnie. Nagrody przewidziane są również dla zwycięskich szkół oraz nauczycieli prowadzących. Nauczyciele, którzy chcą wziąć udział w Lekcjach z ZUS oraz zgłosić szkołę do olimpiady mogą liczyć na wsparcie koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji, który pomoże przeprowadzić lekcje o ubezpieczeniach społecznych.
Zgłoszenia szkół do udziału w projekcie przyjmuje: Joanna Karsznia, tel. 502 007 721, e-mail joanna.karsznia@zus.pl
Informacje o projekcie, nad którym patronat honorowy sprawują: MRPiPS oraz MEN, można znaleźć na stronie www.zus.pl  w zakładce Edukacja z ZUS.
Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie.

[Inf.Krystyna Michałek
Rzecznik Regionalny ZUS