Dziś jest poniedziałek 23 września 2019 r. Godzina 15:20 Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Za nami I Forum Organizacji Pozarządowych

Dnia 7 września 2019 r. , dzięki gościnności dyr. Małgorzaty Niedźwiedzkiej – w Szkole Podstawowej nr 1 w Solcu Kujawskim odbyło się I Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Bydgoskiego.

Wśród znakomitych gości pojawili się na Forum m.in. : Starosta Bydgoski Wojciech Porzych, Burmistrz  Miasta i Gminy Solec Kujawski Teresa Substyk, Zastępca Wójta Gminy Sicienko Radosław Kempiński, Dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy Andrzej Kubiak, prezes LGD „Trzy Doliny” Leszek Kuziak oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu Powiatu.
Podczas rozpoczęcia Forum,  prowadzonego przez panią Magdalenę Żak  z TVP3 Bydgoszcz i pana Grzegorza Kruka, zostały wręczone złote medale „Za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju” – najwyższe wyróżnienie dla działaczy społecznych.

W czasie Forum odbyły się:  prelekcja pani Moniki Łagodzińskiej oraz dyskusje panelowe prowadzone przez Annę Jakubczak, Ewę Nowak – Hoppe oraz Andrzeja Rybus - Tołoczko. Tematyka prelekcji i dyskusji oscylowała wokół funduszy europejskich, wolontariatu, nadchodzących zmian dla organizacji oraz komunikacji interpersonalnej w organizacjach.
Organizatorzy zadbali również o niespodzianki i atrakcje, wśród których znalazły się pokazy strażackie, ratowników WOPR – Roman Guździoł, łucznicze UKS Sokół Brzoza – Sebastian Zieliński , taneczne – grupa Doroty Gołębiowskiej i grupy Bizon.
Wiele emocji wywołały pokazy siły Strongmana Mariusza MARENA Dąbrowskiego.
Na wszystkich w szkolnej stołówce czekała pyszna grochówka .
Rejestracją i obsługą gości zajmowali się wolontariusze – harcerze z soleckiego Hufca ZHP.
Nad  całością przedsięwzięcia czuwali panowie: dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego –  pan Andrzej Kubiak i dyrektor Domu Harcerza w Solcu Kujawskim – dh hm Adam Brzozowski.
Organizatorami Forum była Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP oraz Dom Harcerza w Solcu Kujawskim. Zadanie to zostało zlecone i sfinansowane ze środków Powiatu Bydgoskiego.

Organizatorzy serdecznie dziękują: pani dyr. Małgorzacie Niedźwiedzkiej, panu Romanowi Gużdziołowi  WOPR, OSP Solec Kujawski, grupie Bizon oraz wszystkim wolontariuszom i obsłudze Forum za sprawną organizację i przeprowadzenie Spotkania.
[inf. Hufiec Solec Kujawski
fot. facebook K.Wysocka