Dziś jest poniedziałek 16 grudnia 2019 r. Godzina 09:07 Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Pierwszy dzwonek w koronowskim Maczku

Wniesieniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczęła się uroczysta inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie.  W tym roku powrót młodzieży do szkoły jest szczególny, ponieważ naukę rozpoczynają dwa roczniki – absolwenci gimnazjów oraz szkół podstawowych. Utworzono 7 oddziałów dla pierwszoklasistów (4 klasy w technikum i 3 w szkole branżowej). Reprezentanci klas pierwszych złożyli ślubowanie, w którym obiecali dbać o dobre imię szkoły oraz godnie ją reprezentować.

W uroczystości uczestniczyli nie tylko uczniowie, nauczyciele i przedstawiciele Stowarzyszenia Rodziców, ale także goście - wśród nich Dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Oświatą Maria Strąk oraz Starosta Bydgoski Wojciech Porzych.

Ten rok szkolny jest szczególny dla życia szkolnej braci z jeszcze jednego względu. Ze swojego stanowiska ustąpił wieloletni dyrektor szkoły –Stanisław Rybczyński. Jego miejsce zajął Pan Stanisław Gliszczyński. Nowy dyrektor serdecznie podziękował swojemu poprzednikowi, a także poprosił o wsparcie i dobre rady. Dyrektora Rybczyńskiego pożegnało grono pedagogiczne, Stowarzyszenie Rodziców i uczniowie. Podziękowania za współpracę złożyła również Pani Maria Strąk. Starosta Bydgoski przyznał Panu Stanisławowi  Rybczyńskiemu nagrodę w uznaniu za ponad 20 lat pracy na stanowisku dyrektora, wzorowe wywiązywanie się z powierzonych obowiązków oraz kierowanie placówką z pełnym zaangażowaniem. Jednocześnie złożył też podziękowania Stanisławowi Gliszczyńskiemu za podjęcie się, jakże trudnej roli, kierowania szkołą, a także życzył wielu sukcesów na niwie zawodowej. Były Dyrektor nie żegna się ze szkołą – wraz z pierwszym dzwonkiem będzie kontynuował pracę na stanowisku nauczyciela.

[ inf. Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka]

Data dodania 09 września 2019