Dziś jest poniedziałek 23 września 2019 r. Godzina 15:14 Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Trwa rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

1 września ruszyła rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. 23 miasta przez cały wrzesień będą walczyć o zaszczytny tytuł rowerowego mistrza. Kto okaże się zwycięzcą? To zależy od mieszkańców, którzy będą kręcić kilometry dla swoich miast.
Zachęcamy aby dołączyć do drużyny i kręcić kilometry dla Metropolii Bydgoszcz.
Czym jest rywalizacja?
Wzorując się na Europejskiej Rywalizacji Rowerowej – European Cycling Challenge, którą do 2017 roku organizowało włoskie miasto Bolonia, a w której drużyna Metropolii Bydgoszcz zajęła 3. miejsce na 52 drużyny z całej Europy, Miasto Bydgoszcz stworzyło ogólnopolską rywalizację rowerową o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do rywalizacji zaproszono wszystkie miasta prezydenckie, które mogły zgłosić się samodzielnie lub jako związki, obszary metropolitalne i stowarzyszenia samorządowe, w skład których wchodzi przynajmniej jedno takie miasto. Ta rywalizacja to przede wszystkim dobra zabawa oraz promocja aktywnego trybu życia i roweru, jako codziennego środka transportu. Z roku na rok wzrasta moda na korzystnie z roweru nie tylko w czasie weekendowych przejażdżek, ale też w dojazdach do pracy czy szkoły.

Wygra drużyna, dla której mieszkańcy przejadą w okresie od 1 do 30 września br. najwięcej kilometrów w stosunku do liczby mieszkańców. Do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski przystąpiły 23 samorządy z całego kraju. Miasto Bydgoszcz w rywalizacji bierze udział, jako Metropolia Bydgoszcz, co oznacza że mieszkańcy wszystkich zrzeszonych w stowarzyszeniu Metropolia Bydgoszcz gmin - w tym KORONOWO tworzą jedną, wspólną drużynę i rywalizują z innymi miastami z Polski. Dodatkowo, w ramach lokalnej rywalizacji, gmina, której mieszkańcy wykręcą najwięcej kilometrów w całym wrześniu otrzyma tytuł najbardziej rowerowej gminy naszej metropolii. Do ogólnopolskiej rywalizacji przystąpiły Biała Podlaska, Białystok, Bydgoszcz, Chorzów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie – Zdrój, Kielce, Koszalin, Leszno, Łomża, Mielec, Nowa Sól, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Płock, Przemyśl, Suwałki, Świętochłowice, Toruń oraz Włocławek.

Jak wziąć udział w rywalizacji?
Na potrzeby przeprowadzenia rywalizacji, powstała specjalna, darmowa aplikacja na telefony komórkowe. Każdy mieszkaniec Metropolii Bydgoszcz, chcąc wziąć udział we wspólnej zabawie musi:
1. pobrać aplikację ROWEROWA STOLICA POLSKI i zarejestrować się,
2. dołączyć do rywalizacji ROWEROWA STOLICA POLSKI
3. wybrać jako miasto – METROPOLIĘ BYDGOSZCZ,
4. wybrać jako grupę swoją gminę.
5. Następnie wystarczy w zakładce TWOJA AKTYWNOŚĆ wybrać JAZDA NA ROWERZE i używać aplikacji w czasie wrześniowych, rowerowych eskapad.
Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo ze sklepów - Google Play (Android) oraz Apple Store (iOS).

O co walczymy?
Miasta biorące udział w rywalizacji będą walczyć o specjalnie zaprojektowany Puchar Rowerowej Stolicy Polski! Puchar ma charakter przechodni, co oznacza, że zwycięskie miasto otrzyma go tylko na rok. Dopiero w przypadku wygranej 3 razy z rzędu miasto otrzyma statuetkę na stałe. Rywalizacja nie ma granic, co oznacza, że rowerzyści mogą zbierać kilometry dla swojej drużyny jeżdżąc na rowerze gdziekolwiek w Polsce czy na świecie.
Uczestnicy - mieszkańcy, aktywnie biorący udział w rywalizacji mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Trzy rowerzystki i trzech rowerzystów, którzy w skali kraju nakręcą we wrześniu najwięcej kilometrów otrzymują od Bydgoszczy, jako organizatora rywalizacji, nagrody w postaci rowerów miejskich. Dodatkowo trzy najaktywniesze rowerzystki i trzech najaktywnieszych rowerzystów z naszej metropolitalnej drużyny zostaną nagrodzeni zestawami sportowych upominków.

Każdy uczestnik kręcący kilometry dla Metropolii Bydgoszcz, po przejechaniu minimum 250, 500 lub 1000 km otrzyma:
• za 250 km - saszetkę pod ramę lub bidon
• za 500 km - saszetkę na kierownice z kieszonką na telefon
• za 1000 km - sakwę rowerową na bagażnik

Wspólne przejazdy.
W celu promocji wydarzenia i integracji rowerzystów z obszaru Metropolii Bydgoszcz, w każdą niedzielę września zorganizujemy wspólne przejazdy rowerowe o charakterze rodzinno-rekreacyjnym. I tak:
• 1 września – przejazd okolicznościowy w 80. rocznicę Wybuchu Drugiej Wojny Światowej po bydgoskich miejscach pamięci (Dolina Śmierci / Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy)
• 8 września – Bydgoszcz / Koronowo
• 15 września – Bydgoszcz / Piecki
• 22 września – Bydgoszcz / Borówno
• 29 września - Bydgoszcz / Ostromecko

Szczegóły dostępne na stronach: www.rowerowastolicapolski.pl oraz www.rowerowastolicapolski.pl

Dołącz i kręć kilometry dla Metropolii Bydgoszcz!

Data dodania 03 września 2019