Dziś jest poniedziałek 23 września 2019 r. Godzina 15:58 Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Kolejny etap rozbudowy w kierunku Mąkowarska

Powiat Bydgoski realizuje kolejny etap rozbudowy trasy na odcinku Mąkowarsko - Sokole Kuźnica – Koronowo.
Aktualnie trwa budowa odcinka drogi o długości około 2,2 km w kierunku Mąkowarska od mostu w Krówce Leśnej. Koszt wykonania tego zadania szacowany jest na kwotę około 3,9 mln zł. Wsparcie finansowe w wysokości 1 mln złotych przekażą powiatowi Lasy Państwowe. Termin zakończenia robót jest planowany na koniec października tego roku.
27 sierpnia br. doszło do uroczystego podpisania umowy w siedzibie Nadleśnictwa Różanna. Ze strony Powiatu Bydgoskiego umowę podpisali Starosta Bydgoski Wojciech Porzych i Wicestarosta Bydgoski Zbigniew Łuczak. Nadleśnictwo Różanna reprezentował Nadleśniczy Artur Karetko.
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zakończono  prace przy budowie mostu drogowego w Krówce Leśnej. Powstał tam ponad 2 km odcinek drogi od strony Koronowa i od mostu w kierunku Mąkowarska. Wtedy również Nadleśnictwo Różanna wsparło finansowo tę inwestycję prowadzoną przez Powiat Bydgoski.
Trwają także prace projektowe dotyczące budowy nowego wiaduktu drogowego w Mąkowarsku. Powiat Bydgoski podjął decyzję o rozbiórce starego obiektu , ze względu na jego zły stan techniczny.
Powiat Bydgoski zyskuje kolejną ciekawą trasę turystyczną, to pozwala podnosić atrakcyjność regionu dla mieszkańców jak i zwiedzających.

[inf. K.Wysocka]

Data dodania 29 sierpnia 2019