Dziś jest sobota 19 października 2019 r. Godzina 06:56 Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Lato nie przeszkadza w dbaniu o drogi

Lato w pełni, ale stan techniczny dróg powiatowych ciągle ulega sukcesywnej poprawie. Nie zwalniamy tempa na drogach w tym gorącym okresie. Wcześniejsze zabezpieczanie środków przez Powiat Bydgoski na zadania pozwalają na realizację szeregu inwestycji drogowych.

Co się dzieje na drogach w pigułce?
W trakcie prac jest między innymi rozbudowa 2 km drogi powiatowej na odcinku ulicy Ogrodowej w Prądocinie.  To najdroższa inwestycja w tym roku, której całościowe nakłady sięgają ponad 6,3 mln zł.
Powstaje również chodnik w Przyłękach, którego wartość zadania wynosi ponad 1,1 mln zł.
Toczy się także postępowanie projektowe dotyczące budowy nowego wiaduktu drogowego w Mąkowarsku. Powiat Bydgoski podjął decyzję o rozbiórce starego obiektu inżynierskiego, ze względu na jego zły stan techniczny. Obok trwają prace rozbudowy kolejnego odcinka drogi o ponad 2 km na trasie Mąkowarsko – Sokole Kuźnica – Koronowo. Wartość zadania wynikająca z podpisanej umowy to około 3,9 mln zł.
W celu odwodnienia pasa drogowego w miejscowości Gliszcz powstaje kanalizacja deszczowa o długości około. 700 m.
Przy końcówce prac jest rozbudowa drogi  Łochowo – Zamość. Tutaj wykonano roboty na odcinku 2,6 km.
Mieszkańcy natomiast mogą się cieszyć z zakończonych prac w Janowie i Trzemiętowie, gdzie powstały chodniki.

[WPKiS K. Wysocka]

Data dodania 14 sierpnia 2019