Przejdź do treści

Menu

Imieniny

Dziś jest sobota 24 sierpnia 2019 r. Godzina 11:54 Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Nagrody i wyróżnienia dla sportowców przyznane!

Po weryfikacji wniosków przez Wydział Promocji, Kultury i Sportu oraz zaopiniowaniu przez Radę Sportu Powiatu Bydgoskiego Zarząd Powiatu Bydgoskiego przyznał zawodnikom, trenerom oraz klubowi sportowemu nagrody oraz wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.
Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień planowana jest na 18 września br. na Sesji Rady Powiatu Bydgoskiego.
Serdeczne gratulujemy !

 Uchwała 

Lp.

Imię i nazwisko

Klub

Dyscyplina

Uzasadnienie

1.

Marcin Walczak


Klub Sportowy Victoria Osielsko

Zapasy Styl Wolny

1)   III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Zapasach
w stylu wolnym.

2.

Ksenia Stemska


Klub Sportowy Victoria Osielsko

Zapasy Styl Wolny

1)   I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Kuj-Pom.,

2)   I miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików.

3.

Przemysław Rosiak


Klub Sportowy Victoria Osielsko

Zapasy Styl Wolny, Zapasy kobiet

Trener zapasów w stylu wolnym,
zapasy kobiet.

4.

Dorota Bucław


Integracyjny Klub Sportowy -
AWF Warszawa

Tenis stołowy

1)   III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Słowenia,

2)   I miejsce w turnieju kwalifikacyjnym
do Paraolimpiady w 2020 r.  - Włochy
oraz Słowenia.

5.

Daniel Szczepański

Integracyjny Klub Sportowy -
AWF Warszawa

Tenis stołowy

1)   trener Pani Doroty Bucław,

2)   powołany na asystenta trenera kadry narodowej od 2018 r.

6.

Maroszek Emil



Bydgoskie Towarzystwo Żużlowe Polonia


Mini Żużel

W sezonie 2018/2019 zajął V miejsce
w ogólnopolskich zawodach w mini żużlu oraz II miejsce okręgu PZM w Bydgoszczy.

7.


Iga Baumgart-Witan




Budowlany Klub Sportowy w Bydgoszczy


Lekkoatletyka

1)   I miejsce w Mistrzostwach Europy
w Lekkoatletyce - sztafeta 4x400m,

2)   I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkoatletyce bieg na 400m,

3)   V miejsce w Mistrzostwach Europy
w Lekkoatletyce - bieg na 400m.

8.


Marcin Spychalski



Stowarzyszenie Sportu
i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
„Start Bydgoszcz”


Podnoszenie ciężarów osób niepełnosprawnych

1)   II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów,

2)   VI miejsce w Mistrzostwach Europy
we Francji.

9.

Paulina Kontna


Klub Sportowy Koronowo

Zapasy - Ju Jitsu

1)   II miejsce w Mistrzostwach Polski ADCC w Warszawie,

2)   I miejsce w IX Mistrzostwach Polski NO Gi Jiu Jitsu w Luboniu.

10.

Maksym Szulc


Ludowy Klub Turystyczny „Wyczół” Gościeradz

Motocross, Enduro, Cross Country

1)      I miejsce w Rajdzie Enduro w klasie Quad Open (Mistrzostwa Polski),

2)   I miejsce w Enduro Masters Quad Iron Man.

11.

Bartosz Kleniewski


Stowarzyszenie Sportowe „YAMABUSHI” Bydgoszcz


Karate olimpijskie WKF

1)   Powołany w skład reprezentacji na Mistrzostwa Świata w karate WKF, które odbędą się w październiku
w Santiago de Chile,

2)   I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF w konkurencji kumite indywidualne  seniorów,

3)   III miejsce w 21 Budapeszt Open - kumite indywidualne młodzieżowców.

12.

Mikołaj Tomasz Fiedorowicz


Uczniowski Klub Sportowy „Szabla Brzoza”

Szermierka

1)   II miejsce indywidualnie na Mistrzostwach Województwa Kuj. Pom.,

2)   III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w szabli – drużyna.

13.


Remigiusz Mrozowicz


Uczniowski Klub Sportowy „Szabla Brzoza”

Szermierka

1)   II miejsce indywidualnie na Mistrzostwach Województwa
Kuj. Pom.,

2)   III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w szabli - drużyna.

14.

Mateusz Bilski


Uczniowski Klub Sportowy „Szabla Brzoza”

Szermierka

1)   II miejsce indywidualnie na Mistrzostwach Województwa Kuj.Pom.,

2)   III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w szabli - drużyna.

15.

Mikołaj Stefan Przybylski


Uczniowski Klub Sportowy „Szabla Brzoza”

Szermierka

1)   II miejsce indywidualnie na Mistrzostwach Województwa Kuj.Pom.,

2)   III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w szabli - drużyna.

16.

Mateusz Górski


Uczniowski Klub Sportowy „Szabla Brzoza”

Szermierka

Trener szermierki

17.

Agata Krause


MKS EMDEK Bydgoszcz

Tenis stołowy

1)   III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodziczek,

2)   I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Kuj.Pom. Żaczek.

18.

Maciej Krause


MKS EMDEK Bydgoszcz

Tenis stołowy

1)   II miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w grze podwójnej Juniorów,

2)   III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Kuj.Pom. Juniorów.

19.

Sebastian Zieliński


Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ” Brzoza

Łucznictwo (łuk bloczkowy)

Trener łucznictwa, zawodnik i prezes
w UKS „Sokół” Brzoza.

20.

Oskar Walczak


Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ” Brzoza

Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ” Brzoza

Oskar Walczak mimo trenowania łucznictwa dopiero od 3 miesięcy na 68 Mistrzostwach Polski Juniorów w Łucznictwie zdobył tytuł II wicemistrza Polski indywidualnie oraz wicemistrzostwo Polski drużyn mieszanych.

21.

Anita Nowicka


Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ” Brzoza

Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ” Brzoza

1)   II miejsce w 68 Mistrzostwach Polski Juniorów w Łucznictwie indywidualnie oraz w kategorii drużyn mieszanych,

2)   III miejsce w Mistrzostwach Województwa Kuj.-Pom.

22.

Anna Anhalt


UKS „CZAPLA”                      w Białych Błotach

Lekkoatletyka

1)   III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików U16 w wieloboju i sztafetach - (sztafeta mix 4x600m),

2)   I miejsce w Halowych Mistrzostwach województwa Kuj. Pom. w l.a U16 (sztafeta mix).

23.

Damian Karow


UKS „CZAPLA”                      w Białych Błotach

Lekkoatletyka

1)   III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików U16 w wieloboju
i sztafetach - (sztafeta mix 4x600m),

2)   II miejsce w Mistrzostwach Polski SZS w biegach przełajowych, indywidualnie.

24.

Wiktoria Konera


UKS „CZAPLA”                      w Białych Błotach

Lekkoatletyka

1)   III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w wieloboju i sztafetach - (sztafeta mix 4x600m),

2)   III miejsce w Mistrzostwach Polski LZS
w biegach przełajowych - bieg na 1500m.

25.

Norbert Błaszczyk


UKS „CZAPLA”                      w Białych Błotach

Lekkoatletyka

1)   III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w wielobojach i sztafetach
(w sztafecie mix 4x600m),

2)   I miejsce w Ogólnopolskim Finale Nestle Cup - sztafeta U16 mix 8x200m.

26.

Natalia Kozera


UKS „CZAPLA”                      w Białych Błotach

Lekkoatletyka

1)   IV miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w skoku wzwyż,

2)   V miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w skoku wzwyż.

27.

Maksym Brodala


UKS „CZAPLA”                      w Białych Błotach

Lekkoatletyka

1)   II miejsce w Mistrzostwa Polski SZS
w biegach przełajowych,

2)   III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w wielobojach i sztafetach
(w sztafecie mix).

28.

Mateusz Glaza

UKS „CZAPLA”                      w Białych Błotach

Lekkoatletyka

1)   II miejsce w Mistrzostwach Polski SZS w biegach przełajowych,

2)   Mistrzostwa Polski w wielobojach i sztafetach - sztafeta szwedzka -
IV miejsce, w 5-boju VI miejsce,

3)   III miejsce w Mistrzostwach woj. Kuj.Pom. U16 - bieg na 110m ppł.

29

Julia Winogrodzka


UKS „CZAPLA”                      w Białych Błotach

Lekkoatletyka

1)   III miejsce w Mistrzostwach Anglii
w skoku w dal,

2)   I miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w skoku w  dal.

30.

Malendowicz Filip

UKS „CZAPLA”                      w Białych Błotach

Lekkoatletyka

1)   III miejsce w Mistrzostwach Polski LZS (400m ppł),

2)   V miejsce w Mistrzostwach Polski LZS (110 m ppł).

31.

Marzena Rozpędzik

UKS „CZAPLA”                      w Białych Błotach

Lekkoatletyka

1)   III miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w la (bieg na 1500m z przeszkodami),

2)   III miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Przemyśla w la (bieg na 600m).

32.

Kinga Karnas


UKS „CZAPLA”                      w Białych Błotach

Lekkoatletyka

Trener lekkiej atletyki

33.

Zbigniew Karnas


UKS „CZAPLA”                      w Białych Błotach

Lekkoatletyka

Trener lekkiej atletyki

34.

-

UKS „CZAPLA”                      w Białych Błotach

Lekkoatletyka

W roku 2018 w klasyfikacji Ministerstwa Sportu „Współzawodnictwo Sportu Dzieci i Młodzieży” Klub zdobył rekordowa ilość 43,5 pkt, stając się najlepiej szkolącym klubem ze wszystkich klubów Powiatu Bydgoskiego. Zawodnicy klubu
co roku zajmują od I do III miejsca
w zawodach rangi ogólnopolskiej.

 

Data dodania

Data dodania 14 sierpnia 2019

Zobacz także
Z
o
b
a
c
z

t
a
k
ż
e

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij