Dziś jest wtorek 22 października 2019 r. Godzina 10:23 Imieniny Haliszki, Lody, Przybysława

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce za rok 2018: mamy zaszczytne 4 miejsce !

Z przyjemnością ogłaszamy, że Powiat Bydgoski  wśród powiatów zajął 4 miejsce za rok 2018 w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce. Konkurencja była spora, ponieważ wzięto pod uwagę 314 powiatów!
Warto wspomnieć również o Gminie Osielsko, która zajęła 5 miejsce i tym samym znalazła się w czołówce wśród gmin wiejskich.
Ranking przygotowany przez ekspertów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prezentuje kondycję finansową jednostek samorządowych. Zestawienie zawiera analizę finansową ponad 2400 gmin i przeszło 300 powiatów, pod kątem udziału dochodów własnych w dochodach ogółem, relacji nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem, udziału wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, obciążenia wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń, udział środków europejskich w wydatkach ogółem (bez poręczeń), relację zobowiązań do dochodów ogółem oraz udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach bieżących. . Zestawienie zostało opracowane w podziale na pięć kategorii: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie, miasta na prawach powiatu i powiaty ziemskie.

Można śmiało stwierdzić, że posiadamy dobrą sytuację finansową na tle innych jednostek i postaramy się to utrzymać.

Cała publikacja o rankingu dostępna tutaj

Data dodania 08 sierpnia 2019