Dziś jest środa 17 lipca 2019 r. Godzina 14:26 Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

53 miliony z FDS na powiatowe i gminne drogi

W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał z przedstawicielami 34 jednostek samorządu terytorialnego umowy na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). Podpisane dzisiaj umowy opiewają łącznie na niespotykaną dotąd kwotę blisko 53 mln złotych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Bydgoskiego – starosta Wojciech Porzych oraz wicestarosta Zbigniew Łuczak, którzy podpisali umowę na rozbudowę drogi powiatowej nr 1550C Brzoza- Prądocin – ul. Ogrodowa w Prądocinie. Kwota dofinansowania wynosi 3 046 544 zł.

W uroczystości podpisania umów wzięli również udział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, wiceminister inwestycji i rozwoju Anna Gembicka oraz parlamentarzyści z naszego regionu: poseł Joanna Borowiak, poseł Piotr Król, senator Józef Łyczak oraz senator Andrzej Mioduszewski.
Są to pierwsze umowy o przekazanie rządowego wsparcia w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, nowego instrumentu wspierania budowy (rozbudowy), przebudowy i remontów dróg powiatowych i gminnych.

[fot. K.Wysocka]

Data dodania 09 lipca 2019