Dziś jest czwartek 14 listopada 2019 r. Godzina 08:15 Imieniny Emila, Laury, Rogera

X Powiatowe Zawody Strażacko - Pożarnicze Seniorów i Oldbojów

Dnia 22 czerwca br. w Dobrczu odbyły się X Powiatowe Zawody Strażacko - Pożarnicze Seniorów i Oldbojów. Głównymi organizatorami zawodów było Starostwo Powiatowego w Bydgoszczy, Urząd Gminny Dobrcz, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bydgoszczy.  Organizacyjnie zawody wsparł również Zarząd Gminny ZOSP RP gminy Dobrcz oraz Komenda Miejska PSP w Bydgoszczy.
W zawodach udział wzięło 21 drużyn z jednostek OSP. Klasyfikacja generalna wyglądała następująco:
  1. Kategoria Senior Męska.
  • OSP Czarże – I miejsce;
  • OSP Huta – I miejsce;
  • OSP Solec Kujawski – II miejsce;
  • OSP Gościeradz – III miejsce
Nad sprawnym przebiegiem konkurencji czuwała komisja sędziowska w skład której wchodzili funkcjonariusze z Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy. W czasie zawodów uczestnicy, zaproszeni goście i widzowie mogli skosztować pysznej strażackiej grochówki.
Po zakończeniu ostatniej konkurencji pan Zbigniew Łuczak Wicestarosta Bydgoski, pan Andrzej Berdych Wójt Gminy Dobrcz oraz pan Zdzisław Mazur Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bydgoszczy wręczyli najlepszym drużynom puchary i nagrody.

Data dodania 25 czerwca 2019