Przejdź do treści

Menu

Imieniny

Dziś jest sobota 14 grudnia 2019 r. Godzina 13:36 Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

VII Biegi Uliczne

2 czerwca 2019 r. w Solcu Kujawskim odbyły się kolejne, już VII Biegi Uliczne im. Antoniego Nawrockiego. Przy przepięknej pogodzie w 11 kategoriach rywalizowała rekordowa ilość ponad 1200 (!!!) biegaczek i biegaczy z całej Polski. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od biegów dziecięcych, a zmagania kończyła rywalizacja w Biegu Głównym. Nowością było wprowadzenie dystansu 10 km oraz rywalizacja Nordic Walking na 5 km
a także usytuowanie trasy i samego centrum imprezy nieopodal soleckiego Ośrodka Sportu
i Rekreacji. Oto najlepsi we wszystkich kategoriach wiekowych:
 
Wyniki Biegów dzieci i młodzieży:
 
Dziewczęta do lat 7 (rocznik 2012 i młodsze) – dystans 250 m. :
1. Zuzanna Fabisiak
2. Emilia Rutkowska
3. Wiktoria Lemańczyk
4. Lea Moroszczak
5. Anna Batlińska
6. Marta Krymka
 
Chłopcy do lat 7 (rocznik 2012 i młodsi) - dystans 250 m. :
1. Igor Góra
2. Tymon Maciejewski
3. Jan Franczak
4. Bartosz Sech
5. Szymon Grzelak
 
 
Dziewczęta 8 – 10 lat (roczniki 2009-2011) - dystans 600 m. :
1. Olga Jankowska
2. Weronika Lada
3. Jaśmina Gojło
 
Chłopcy 8 – 10 lat (roczniki 2009-2011) - dystans 600 m. :
1. Stanisław Lech
2. Jan Sonnak
3. Jan Janicki
 
 
Dziewczęta 11 – 13 lat (roczniki 2006-2008) - dystans 800 m. :
1. Weronika Kunicka
2. Wiktoria Kaczkowska
3. Wiktoria Goza
 
Chłopcy 11 – 13 lat (roczniki 2006-2008) - dystans ok. 800 m. :
1. Emil Wesołowski
2. Wiktor Łysko
3. Marcin Rutkowski
 
 
Dziewczęta 14 – 16 lat (roczniki 2003-2005) - dystans 1600 m. :
1. Marzena Rozpędzik
2. Julia Kempa
3. Amelia Stomska
 
Chłopcy 14 – 16 lat (roczniki 2003-2005) - dystans 1600 m. :
1. Michał Kunicki
2. Celestyn Waldowski
3. Jakub Węgierski
 
 
 
Wyniki w poszczególnych kategoriach Biegu Głównego na 5 km:
 
Bieg główny na 5 km – klasyfikacja Open kobiet:
1. Marta Szenk (Bydgoszcz) – 18:56 sek.
2. Anna Żuchowska (Płonne) – 20:08 sek.
3. Agata Woźniakowska (Bydgoszcz) – 20:41 sek.
 
Bieg główny na 5 km – klasyfikacja Open mężczyzn:
1. Dawid Klaybor (Żagań) – 15:57 sek.
2. Kamil Nartowski (Toruń) – 16:38 sek.
3. Piotr Jarząb (Solec Kujawski) – 17:47 sek.
 
 
Bieg główny na 5 km – klasyfikacja kobiet (do 19 lat):
1. Zuzanna Oremus (Lipinki)
2. Natalia Janichak (Terespol Pomorski)
3. Vanessa Andraszak (Nowa Wieś Wielka)
 
Bieg główny na 5 km – klasyfikacja mężczyzn (do 19 lat):
1. Dawid Konowalski (Szaradowo)
2. Bartosz Budnik (Inowrocław)
3. Szymon Olszewski
 
 
Bieg główny na 5 km – klasyfikacja kobiet (20 - 29 lat):
1. Aneta Krysztofińska (Bydgoszcz)
2. Agata Cabaj (Bydgoszcz)
3. Magdalena Gawrońska (Barcin)
 
Bieg główny na 5 km – klasyfikacja mężczyzn (20 - 29 lat):
1. Szymon Dąbrowicz (Mała Nieszawka)
2. Marcin Palicki (Rudna)
3. Sylwester Tuczyński (Bydgoszcz)
 
 
Bieg główny na 5 km – klasyfikacja kobiet (30 - 39 lat):
1. Małgorzata Rymarkiewicz (Bydgoszcz)
2. Dorota Trzeciak (Kruszwica)
3. Ilona Studzińska (Bydgoszcz)
 
 
Bieg główny na 5 km – klasyfikacja mężczyzn (30 - 39 lat):
1. Maciej Maćkowski (Bydgoszcz)
2. Kamil Łaz (Bydgoszcz)
3. Jarosław Okoński (Bydgoszcz)
 
 
Bieg główny na 5 km – klasyfikacja kobiet (40 - 49 lat):
1. Sylwia Czajkowska (Bydgoszcz)
2. Alicja Gonia (Bydgoszcz)
3. Aleksandra Tatulińska (Bydgoszcz)
 
Bieg główny na 5 km – klasyfikacja mężczyzn (40 - 49 lat):
1. Jarosław Seweryn (Wysoka)
2. Gracjan Topczewski (Bydgoszcz)
3. Tomasz Chodkiewicz (Bydgoszcz)
 
 
Bieg główny na 5 km – klasyfikacja kobiet (50 - 59 lat):
1. Bożena Gawrońska (Barcin Wieś)
2. Bożena Chmielecka (Kruszwica)
3. Barbara Okręglicka (Bydgoszcz)
 
Bieg główny na 5 km – klasyfikacja mężczyzn (50 - 59 lat):
1. Krzysztof Stomski (Solec Kujawski)
2. Wojciech Włodarczyk (Bydgoszcz)
3. Adam Lewandowski (Bydgoszcz)
 
 
Bieg główny na 5 km – klasyfikacja kobiet (60 - 69 lat):
1. Maria Gadomska (Bydgoszcz)
2. Bernadeta Mandosik (Grudziądz)
3. Ewa Niesporek (Toruń)
 
Bieg główny na 5 km – klasyfikacja mężczyzn (60 - 69 lat):
1. Marek Karólewski (Inowrocław)
2. Jerzy Mandosik (Grudziądz)
3. Tomasz Bieńkowski (Bydgoszcz)
 
 
Bieg główny na 5 km – klasyfikacja mężczyzn (70 lat + ):
1. Antoni Okręglicki (Bydgoszcz)
 
 
Bieg główny na 5 km – klasyfikacja mieszkanek Solca Kujawskiego:
1. Wioleta Zagożdżon
2. Stefania Młynarczyk
3. Ewelina Matusiak
 
Bieg główny na 5 km – klasyfikacja mieszkańców Solca Kujawskiego:
1. Piotr Jarząb
2. Krzysztof Stomski
3. Tomasz Marchel
 
 
Wyniki w poszczególnych kategoriach Biegu Głównego na 10 km:
 
Bieg główny na 10 km – klasyfikacja Open kobiet:
1. Anna Blachowska (Lipno) – 43:15 sek.
2. Magdalena Wujek (Bydgoszcz) – 46:10 sek.
3. Joanna Michalik (Bydgoszcz) – 46:58 sek.
 
Bieg główny na 10 km – klasyfikacja Open mężczyzn:
1. Mariusz Dembowski (Lidzbark) – 34:48 sek.
2. Serhii Hodyna (Kremenchuk) – 34:54 sek.
3. Andrzej Jaranowski (Brodnica) – 36:10 sek.
 
 
Bieg główny na 10 km – klasyfikacja mężczyzn (do 19 lat):
1. Szymon Rząd (Toruń)
2. Mateusz Kobyliński (Brzoza)
3. Mikołaj Zalech (Solec Kujawski)
 
 
Bieg główny na 10 km – klasyfikacja kobiet (20 - 29 lat):
1. Magdalena Luzak (Bydgoszcz)
2. Karolina Sankiewicz (Wąbrzeźno)
3. Michalina Podlewska (Unisław)
 
Bieg główny na 10 km – klasyfikacja mężczyzn (20 - 29 lat):
1. Tomasz Pawłowski (Zielonka)
2. Adam Leśnik (Toruń)
3. Dominik Mogilnicki (Konstantowo)
 
 
Bieg główny na 10 km – klasyfikacja kobiet (30 - 39 lat):
1. Angelika Pilarkowska (Łochowo)
2. Anna Markowska (Grudziądz)
3. Agnieszka Sójka (Toruń)
 
Bieg główny na 10 km – klasyfikacja mężczyzn (30 - 39 lat):
1. Michał Kraiński (Śliwice)
2. Wojciech Lutowski (Bydgoszcz)
3. Piotr Grochowiak (Barcin)
 
 
Bieg główny na 10 km – klasyfikacja kobiet (40 - 49 lat):
1. Kamila Zarosa (Bydgoszcz)
2. Wioletta Palacz (Bydgoszcz)
3. Renata Wyborna (Bydgoszcz)
 
Bieg główny na 10 km – klasyfikacja mężczyzn (40 - 49 lat):
1. Mariusz Bandoch (Solec Kujawski)
2. Dariusz Cholewiński (Bydgoszcz)
3. Rafał Kozłowski (Bydgoszcz)
 
 
Bieg główny na 10 km – klasyfikacja kobiet (50 - 59 lat):
1. Sylwia Andrzejak (Żołędowo)
2. Barbara Zielińska (Jacewo)
3. Katarzyna Wydrzyńska (Solec Kujawski)
 
Bieg główny na 10 km – klasyfikacja mężczyzn (50 - 59 lat):
1. Michał Musiał (Bydgoszcz)
2. Mariusz Wesiora (Drzycim)
3. Tadeusz Dulski (Grudziądz)
 
 
Bieg główny na 10 km – klasyfikacja kobiet (60 - 69 lat):
1. Anna Peresiak (Solec Kujawski)
 
Bieg główny na 10 km – klasyfikacja mężczyzn (60 - 69 lat):
1. Krzysztof Tokarski (Gdańsk)
2. Marian Górski (Solec Kujawski)
3. Grzegorz Niedbalski (Bydgoszcz)
 
 
Bieg główny na 10 km – klasyfikacja mężczyzn (70 lat + ):
1. Mirosław Macierzyński (Toruń)
 
 
 
Bieg główny na 10 km – klasyfikacja mieszkanek Solca Kujawskiego:
1. Magdalena Porębska
2. Małgorzata Pietrzak
3. Barbara Zalech
 
Bieg główny na 10 km – klasyfikacja mieszkańców Solca Kujawskiego:
1. Mariusz Bandoch
2. Jarosław Trzciński
3. Jakub Cimachowski
 
 
 
 
Wyniki w poszczególnych kategoriach Nordic Walking na 5 km:
 
Kobiety:
  1. Anna Janicka (Dąbrowa)
  2. Aleksandra Nowak (Sole Kujawski)
  3. Dagmara Skurtys (Reda)
 
Mężczyźni:
  1. Marcin Mucha (Pawłówek)
  2. Marek Potrzebowski (Bydgoszcz)
  3. Zbigniew Roszak (Gniewkowo)
 
 
Organizatorami VII Biegów Rodzinnych byli - MUKS „Start” Solec Kujawski oraz Miasto i Gmina Solec Kujawski i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim przy pomocy Zakładu Gospodarki Komunalnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Komendy Hufca
i Komisariatu Policji w Solcu Kujawskim oraz Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy.
Głównymi sponsorami imprezy były firmy: Autos, Drobex, Zapolex, Klimat Solec, Rucken, Nadleśnictwo Solec Kujawski, Pasaco oraz Aljot.
 
Ponadto imprezę wsparły firmy i instytucje: Polimex Profil, Camsat, Simi, Wamont, Firma Weduto, Granit, Meble Włoskie, Zakład Mechaniczny Zygmunt Sołtyszewski, Roszak Chłodnictwo Klimatyzacja, P.W. Unimech Jan Majchrowski, Chemsol Stanisław Polinowski, Firma Handlowa Żelmet Ryszard Karólewski, Agrotechnika Bogusław Ciemny, Tylpol, Zakład Stolarski Szuwała Wiązary, Bank BNP Paribas, Narodowy Bank Polski o/Bydgoszcz, Radny Solca Kujawskiego – Szymon Raczyński, Radny Solca Kujawskiego – Tomasz Pacek,  Spółdzielnia Mieszkaniowa Transportowiec, Telewizja Solec, Lokalna Grupa Działania - Trzy Doliny, Centrum Ubezpieczeń Michał Firgolski, Zielona Skrzynka, Wagon Smaków, Pizzeria Twoje Smaki oraz uczestnicy akcji „Solec za 50%”: Jura Park Solec, Park Wodny, Muzeum Solca Kujawskiego im. Księcia Przemysła, Muzeum OSP, Bowling Club, Restauracja Pasibrzuszek, Bar u Justyny, Lodziarnia Katarynka a także Pizzeria Tomi.
 
 
Najlepsi w każdym biegu otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Ponadto każdy
z uczestników imprezy otrzymał piękny pamiątkowy medal, zaś uczestnicy Biegu Głównego mieli możliwość otrzymania pamiątkowej koszulki oraz kubka. Odbyło się również losowanie wielu atrakcyjnych nagród rzeczowych, w tym roweru ufundowanego przez solecką firmę Aljot.
 
Zwycięzców dekorowali Burmistrz Solca Kujawskiego - Teresa Substyk, Przewodniczący Rady Miejskiej – Bartłomiej Czaki, córka śp. Antoniego Nawrockiego - Anna Nawrocka, Zbigniew Wawrzyniak – Dyrektor OSiR w Solcu Kujawskim, Wojciech Lutowski – główny organizator Biegów, Marek Roliński – prezes MUKS Start Solec Kujawski, Andrzej Kubiak – Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy, Roman Guździoł – Radny Powiatu Bydgoskiego, Tomasz Pacek oraz Szymon Raczyński – Radni Miasta i Gminy Solec Kujawski, Emilia Batkowska – firma Aljot, Janusz Jarczyński – firma Klimat Solec, Dariusz Roszak – firma Roszak. Nagrody wręczał również Ryszard Karólewski – firma Żelmet.



[OSiR Solec Kujawski]

Data dodania

Data dodania 05 czerwca 2019

Zobacz także
Z
o
b
a
c
z

t
a
k
ż
e

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij