Dziś jest wtorek 25 czerwca 2019 r. Godzina 10:01 Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Wójt Osielska odebrał nagrodę za frekwencję w eurowyborach

Wójt gminy Osielsko Wojciech Sypniewski odebrał wczoraj z rąk marszałka województwa Piotra Całbeckiego symboliczny czek na 50 tysięcy złotych. To nagroda dla mieszkańców gminy za wysoką frekwencję w niedawnych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Osielsko znalazło się w gronie pięciu wyróżnionych gmin, które mogły poszczycić się największym udziałem mieszkańców w majowej elekcji do europarlamentu – marszałkowski bonus otrzymały ponadto samorządy Torunia, Brodnicy, Ciechocinka i Solca Kujawskiego.  – To oczywiście rzecz dodatkowa. Walczyliśmy przede wszystkim o to, by nasz region miał własną reprezentację w PE, a warunkiem była wysoka frekwencja przy urnach. To się udało, mamy dwóch eurodeputowanych. To nasz wielki sukces – podkreślił marszałek Piotr Całbecki.
Nagrody przyznano w pięciu kategoriach: największe miasta regionu (tzw. prezydenckie), stolice powiatów ziemskich, pozostałe miasta, gminy miejsko-wiejskie i gminy wiejskie. Nagrodą w pierwszej z kategorii była organizacja Astrofestivalu 2020 – trafiła ona do Torunia. Osielsko znalazło się natomiast w gronie samorządów, które otrzymały 50 tysięcy złotych z przeznaczeniem na organizację imprezy masowej we własnym zakresie. – To pieniądze, które pozwalają na zaproszenie jednej z gwiazd dużego formatu polskiej sceny estradowej – tłumaczy urząd marszałkowski.

Frekwencja w eurowyborach w gminie Osielsko wyniosła 59,9 proc. Był to najlepszy wynik w całym województwie bez podziału na kategorie.

Wczoraj (6 czerwca), podczas VII Kujawsko-Pomorskiego Forum Samorządowego wójt Wojciech Sypniewski symbolicznie odebrał nagrodę za wysoką frekwencję. Wręczyli mu ją marszałek Piotr Całbecki oraz przewodniczący sejmiku Ryszard Bober.

[https://metropoliabydgoska.pl/wojt-osielska-odebral-nagrode-za-frekwencje-w-eurowyborach/]

Data dodania 07 czerwca 2019