Dziś jest wtorek 25 czerwca 2019 r. Godzina 09:31 Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

[start]1 czerwca br. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Dobrczu rozegrano XVIII Turniej Tenisa Stołowego dla pracowników samorządowych i radnych powiatu bydgoskiego. W Turnieju udział wzięło 5 reprezentacji gmin: Koronowo, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Dobrcz i Białe Błota.

Utworzone zostały dwie grupy eliminacyjne.
W grupie A grały gminy Dobrcz, Białe Błota i Osielsko. Pierwsze miejsce w grupie zajęło Osielsko drugie Dobrcz a trzecie Białe Błota. Do półfinałów awansowało Osielsko i Dobrcz.
W grupie B grały drużyny Koronowa i Nowej Wsi Wielkiej. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła Nowa Wieś Wielka, a drugie miejsce Koronowo.
W półfinałach Osielsko pokonało Koronowo, a Dobrcz pokonał Nową Wieś Wielką. W finale Osielsko pokonało po zaciętej walce Dobrcz 3:2 i zostało zwycięzcą Turnieju, Dobrcz zajął drugie miejsce. W meczu o trzecie miejsce Nowa Wieś Wielka pokonała Koronowo 3:2. Piąte miejsce zajęły Białe Błota.
Po Turnieju drużynowym rozegrano turniej indywidualny, w którym pierwsze miejsce zajął Rafał Lasota - Białe Błota, drugie miejsce - Maciej Krause z reprezentacji Nowej Wsi Wielkiej, trzecie miejsce - Robert Rózyński z Dobrcza.
Organizatorem Turnieju jak co roku był Powiat Bydgoski, Szkoła Podstawowa w Dobrczu, GLKS Dobrcz i Gmina Dobrcz. Otwarcia Turnieju dokonała dyr. Szkoły Podstawowej w Dobrczu Agnieszka Kawińska i wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych, którzy też wręczyli puchary i nagrody ufundowane przez Powiat Bydgoski, Gminę Dobrcz i GLKS. Nad sprawnym przebiegiem Turnieju czuwali: Barbara Majka i Marek Ciesielski.
Drużyny wystąpiły w następujących składach:
Koronowo –  Magdalena Tabasz, Łukasz Wolski, Piotr Szostak i Waldemar Sienkiewicz
Nowa Wieś Wielka –  Agata Krause, Maciej Krause, Wojciech Krause i Romuald Góralczyk
Osielsko  – Dawid Garboliński, Mateusz Plecing, Piotr Berus, Michał Grzelak.
Dobrcz – Jacek Górny, Piotr Brzeziński, Maciej Polacki, Robert Różyński i Krzysztof Arkuszewski,
Białe Błota  – Janusz Lewandowski, Rafał Lasota, Krzysztof Górski, Leszek Rogala,
Puchary i dyplomy dla najmłodszego uczestnika Turnieju i najstarszego odebrali odpowiednio Agata Krauze i Janusz Lewandowski.
Następny Turniej w maju przyszłego roku.

[mat.pow.]

Data dodania 05 czerwca 2019