Dziś jest wtorek 25 czerwca 2019 r. Godzina 09:51 Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Piknik z okazji Dnia Dziecka

Dnia 25 maja odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego na terenie należącym do CAPOW w Trzemiętowie 17.
Piknik odbył się pod patronatem honorowym Starosty Bydgoskiego Pana Wojciecha Porzycha.
Na wydarzenie zostali zaproszeni wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych w Trzemiętowie i Karolewie, a także rodzinne domy dziecka i zawodowe rodziny zastępcze wraz z dziećmi z terenu powiatu bydgoskiego.
Organizatorem wydarzenia było: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bydgoszczy oraz Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Trzemiętowie.
W trakcie pikniku odbyły się liczne konkursy i zawody sportowe, m.in. Bieg o Puchar Starosty. Pan Wojciech Porzych osobiście wręczał nagrody dzieciom.
Ponadto w trakcie trwania pikniku rodziny z dziećmi skorzystali z Instruktażu I Pomocy Przedmedycznej, pokazu psa policyjnego z pozorantem, pokazu wozu strażackiego, pokazu przygotowanego przez WOPR, przejazdu z motocyklistami, animacji kuglarskich, pokazu baniek mydlanych, oraz poczęstunku w postaci ciast, słodyczy, popcornu, waty cukrowej, grochówki i kiełbasek z grilla. Piknik został umilony koncertem Pan Leonard Lutra.

[inf. pow.]

Data dodania 29 maja 2019