Dziś jest wtorek 25 czerwca 2019 r. Godzina 10:34 Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Finał konkursu na najlepszego mechanika pojazdów rozstrzygnięty!

24 maja 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie odbył się coroczny konkurs  „Najlepszy w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych”. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika oraz Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha.
W zmaganiach konkursowych brało udział 6 szkół z regionu kujawsko –pomorskiego: Zespół Szkół Licealnych i Technicznych  z Tucholi, Zespół Szkół Samochodowych z Bydgoszczy, Zespół Szkół Samochodowych z Torunia, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła nad Notecią, Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego z Gronowa oraz gospodarze Zespół Szkół Zawodowych z Koronowa.
Uczniowie brali udział czterech konkurencjach. Sprawdzenie wiedzy teoretycznej polegało na rozwiązaniu  testu składającego się  z 20 pytań dotyczących zagadnień związanych z budową i naprawą pojazdów samochodowych. Umiejętnościami praktycznymi uczniowie wykazywali się podczas konkurencji polegającej na rozpoznaniu części samochodowych oraz wykonaniu czynności obsługowo-naprawczych. Na zakończenie zawodów przeprowadzono najbardziej widowiskową konkurencję  - jazdę sprawnościową samochodem osobowym.
Punkty zdobyte przez drużyny pozwoliły wyłonić zwycięzcę. W tym roku są to uczniowie z  Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych  w Tucholi. Drugie miejsce przypadło  uczniom z Zespołu Szkół Zawodowych w Koronowie, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół w Gronowie.
Sponsorami tegorocznej edycji konkursu byli: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, Urząd Miasta Koronowa oraz firmy pomagające w realizacji programu i obsługujące warsztaty szkolne tzn. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, PKS Bydgoszcz, Kompleks Serwis oraz firma Schaeffler Polska.
W imieniu Starosty Bydgoskiego serdeczne podziękowania dla uczestników konkursu oraz ich opiekunów przekazała pani dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Oświatą Maria Strąk.  Zwycięskim drużynom nagrody wręczyła pani wizytator Emilia Balana - Mroczkowska oraz dyrektor szkoły Stanisław Rybczyński.

[inf. Sławomir Stawski]

Data dodania 28 maja 2019