Dziś jest czwartek 14 listopada 2019 r. Godzina 07:21 Imieniny Emila, Laury, Rogera

Gminna Rada Kobiet w Dobrczu

Tegoroczna wiosna zamiast słonecznych dni przyniosła zimno i upragniony deszcz po długiej suszy. Tak było tego roku w Minikowie, 12 maja, podczas Targów ,,Lato na Wsi''- Święto Smaku i Tradycji. Deszcz nikomu nie przeszkadzał, każdy z parasolem i w kaloszach rodzinnie spędzał czas na odwiedzaniu stoisk i degustacjach różnorodnych potraw. Powiat Bydgoski i Gminę Dobrcz reprezentowała grupa pań z Gminnej Rady Kobiet w Dobrczu w składzie; Grażyna Wichert, Małgorzata Kocoń, Ewa Stasiak,Barbara Hipnarowicz, Edyta Wszołek, Barbara Winklarz, Małgorzata Wesołowska oraz nasz opiekun Pan Dawid . Na stoisku nie zabrakło wypieków,domowych serków, smakowych twarożków, klusek ziemniaczanych z zasmażaną kapustą,syropu z mniszka lekarskiego oraz rękodzieła. Eksponowane produkty, to regionalne potrawy, marka Kujaw, nasze rodzime dziedzictwo kulinarne. W czasie trwania imprezy odbyła się  III edycja Turnieju Powiatów 2019. W rozgrywających się konkurencjach między powiatami w ,,teście wiedzy'' najlepszą okazała się pani Ewa Stasiak z KGW Kotomierz. Nagrodą były dyplomy oraz brytfanna do pieczenia mięs ufundowana przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. GRK, dziękuje samorządowi, za transport, dzięki, któremu możliwy był wyjazd i udział w targach.

sekretarz GRK B.H.

Data dodania 02 maja 2019