Dziś jest wtorek 17 września 2019 r. Godzina 08:24 Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

Wspomnienie Lata na Wsi w Minikowie

Podobnie jak w ubiegłych latach uczestnicy targów ,,Lato na Wsi'' w Minikowie  mogli poznać walory Powiatu Bydgoskiego.
W tym roku Starostwo Powiatowe do swojego stoiska promocyjnego zaprosiło Warsztat Kolorowe Niteczki z Gminy Dąbrowy Chełmińskiej. Zespół ubrany był w tradycyjne piękne stroje haftowane własnoręcznie przez Panią Bogumiłę Ziomkowską.
Również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kruszyna w gminie Sicienko przygotowały wiele tradycyjnych potraw kulinarnych: pierogi Kruszyńskie z miętą, placki ziemniaczane, a także smaczne wypieki.
O promocję regionu zadbał także namiot z LGD ,,Trzy Doliny'' w którym znalazły się swojskie wędliny oraz można było posmakować np. gulasz z dzika.
Atrakcje turystyczne powiatu bydgoskiego prezentowane były przez pracowników Wydziału Promocji ,Kultury i Sportu poprzez darmowy kolportaż materiałów promocyjnych.
Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu dziękujemy za ogromne zaangażowanie i pomoc w przygotowanie stoisk promujących Powiat Bydgoski.

[fot.K.Wysocka]

Data dodania 16 maja 2019