Dziś jest sobota 20 kwietnia 2019 r. Godzina 12:45 Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Konwent Powiatów Województwa Kujawsko - Pomorskiego

W czwartek 21 marca 2019  r. w restauracji „Kuźnia Smaków” w Małym Pułkowie  gm. Dębowa Łąka odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego. W spotkaniu udział wziął Starosta Bydgoski Wojciech Porzych.

Na konwencie uczestniczyli inni starostowie i prezydenci miast oraz  zaproszeni goście:
Pan Ryszard Bober  - Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Pan Mirosław Elszkowski – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, Pan Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Pan Adam Szponka – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu oraz  Pan Marcin Wiecki – Dyrektor Regionalny Kujawsko-Pomorskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.
Tematem obrad były m.in.:
- zapoznanie ze strukturą organizacyjną i funkcjonowaniem policji w Województwie Kujawsko-Pomorskim;
- nabór do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019-2020 – szanse
i zagrożenia,
- współpraca Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej z PCPR w zakresie realizacji działań na rzecz włączenia społecznego;
- możliwość finansowania powiatów i ich jednostek organizacyjnych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
Podczas posiedzenia  przyjęto również stanowisko w sprawie podziału środków z Funduszu Dróg Samorządowych.

[inf.Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie]

Data dodania 25 marca 2019