Dziś jest sobota 15 czerwca 2019 r. Godzina 23:32 Imieniny Jolanty, Lotara, Wita

I PRZEGLĄD ZESPOŁÓW LUDOWYCH I FOLKLORYSTYCZNYCH SZLAKIEM NADWIŚLAŃSKIM W CZARŻU

W sobotę 9.02.2019r. w Sali OSP w Czarżu odbył się I Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych Szlakiem Nadwiślańskim pod honorowym patronatem Starosty Bydgoskiego i Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska.

W przeglądzie wystąpiło pięć zespołów:

ZESPÓŁ NADWIŚLANIE Z CZARŻA (Gmina Dąbrowa Chełmińska)
-   ZESPÓŁ MELODIA ZE ZŁEJWSI MAŁEJ (Gmina Zławieś Wielka)
ZESPÓŁ SOLECCZANIE Z SOLCA KUJAWSKIEGO (Gmina Solec Kujawski)
ZESPÓŁ MROCZANKI Z MROCZY (Gmina Mrocza)
ZESPÓŁ ŁUBIANIOKI Z ŁUBIANKI (Gmina Łubianka)

Przegląd charakteryzował się wysokim poziomem wokalnym i starannością w doborze tekstów oraz pasją i ogromnym szacunkiem do tradycji i muzyki ludowej.
Uczestnicy otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy, które zostały wręczone przez Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska Radosława Ciechackiego oraz Wicestarostę Bydgoskiego Zbigniewa Łuczaka.
Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych Szlakiem Nadwiślańskim na stałe wpisze się w kalendarz imprez gminy Dąbrowa Chełmińska .

[mat.pow.]

Data dodania 15 lutego 2019