Dziś jest sobota 20 kwietnia 2019 r. Godzina 12:18 Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego - tenis stołowy Licealiada

6 lutego 2019 r. w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. Spośród czterech uprawnionych do startu szkół, udział wzięły Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim oraz Zespół Szkół Agro Ekonomicznych w Karolewie.
W rywalizacji dziewcząt ZSAE Karolewo w składzie Karolina Weyna i Weronika Grucka zwyciężyło solecki ZSOiZ (Klaudia Michaelis, Wiktoria Sijka) 3:0.
Natomiast w kategorii chłopców triumfował zespół ZSOiZ Solec Kujawski (Mikołaj Bleja, Adrian Lipiński, Paweł Dębowski) który pokonał rówieśników z Karolewa (Marek Wiśniewski, Krystian Zawadzki) 3:0.
Zwycięzcy zdobyli prawo występów w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się
w sali SP 1 w Solcu Kujawskim 18 lutego br. Finał wojewódzki również rozegrany zostanie w Solcu 26 lutego br. Organizatorem Mistrzostw był Uczniowski Klub Sportowy „Top. Najlepsze drużyny udekorowane zostały medalami, dyplomami oraz upominkami. Ponadto wszyscy zawodnicy otrzymali napoje i słodycze – wszystko ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

[inf. Ł. Czarczyński ]

Data dodania 07 lutego 2019