Dziś jest sobota 15 czerwca 2019 r. Godzina 22:41 Imieniny Jolanty, Lotara, Wita

Zachęcamy do wsparcia organizacji Powiatu Bydgoskiego

1% podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego z Powiatu Bydgoskiego
Organizacje pozarządowe są ważnym elementem w społeczności lokalnej przyczyniają się m.in. do wzrostu aktywizacji społeczności lokalnych, stanowią istotny czynnik rozwoju kapitału społecznego. Organizacje pozarządowe przyczyniają się do rozwoju demokracji i kształtowania postaw obywatelskich. Ich działalność znacząco wpływa na jakość życia mieszkańców powiatu. Ten sektor w główniej mierze jest ukierunkowany na rozwiązywanie problemów społecznych. Organizacje te cechuje dobrowolne uczestnictwo, chęć współpracy, zaangażowanie, zaufanie, wyznawanie podobnych norm, wartości.
30 kwietnia mija termin składania zeznań podatkowych za 2018 rok. Tak, jak w poprzednich latach, możemy 1% swojego podatku przekazać wybranej organizacji pożytku publicznego z naszego powiatu. W tym celu wystarczy w swoim zeznaniu podatkowym wpisać numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) danej organizacji.
Wśród stowarzyszeń uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego znajduje się 15 organizacji z powiatu bydgoskiego - zachęcam do ich wsparcia - podsumowuje Andrzej Kubiak dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu ze Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy.

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2018 rok, sporządzony zgodnie z art. 27a ust. 1 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 450, z późn. zm.)

Data dodania 05 lutego 2019