Dziś jest sobota 24 sierpnia 2019 r. Godzina 19:37 Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

MIESZKANIEC GMINY NOMINOWANY DO "OSOBOWOŚCI ROKU 2018" W KATEGORII KULTURA

Miło nam poinformować, że mieszkaniec gminy Sicienko, Pan Przemysław Kozłowski, został nominowany w Plebiscycie organizowanym m.in. przez "Gazetę Pomorską" i "Express Bydgoski" na "Osobowość Roku 2018" w kategorii Kultura. Nominacja obejmuje całokształt działalności.

Pan Przemysław jest rzeźbiarzem, twórcą szopek bożonarodzeniowych z zapałek. Wyklejaniem z zapałek zajął się po ukończeniu szkoły. Wyklejał zagrody wiejskie Grzecznej Panny, gdzie niegdyś mieszkał. Również malował. W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym w Białymstoku "Sztuka ponad podziałami - śladami wielkich artystów" (Białoruś, Ukraina, Polska) otrzymał wyróżnienie za piękno duszy, prawdy i dobro przekazywane w swojej twórczości. W 2008 r. rozpoczął swoją przygodę z rzeźbiarstwem. W 2009 r. otrzymał II nagrodę za Szopkę Bożonarodzeniową w MGOK Koronowo. W 2010 r. otrzymał wyróżnienie za płaskorzeźbę na 48 Konkursie Sztuki Ludowej Pałuk. W tym samym roku wystawił swoją indywidualną wystawę szopek bożonarodzeniowych w SZDK w Szubinie. Od 2012 r. jest członkiem artystów plastyków grupy "Plama'S" w Szubinie.

Od 2014 r. jest mieszkańcem gminy Sicienko. Jego szopki bożonarodzeniowe wykonane z zapałek można było podziwiać podczas wernisażu zorganizowanego w Izbie Tradycji Kulturalnej w Sicienku. Jedna z szopek została zbudowana z ok. 38 tysięcy zapałek. Pan Przemysław był także współorganizatorem, razem z grupą "Plama'S", pleneru malarskiego, który odbył się w Murucinie. Artyści uwieczniali ciekawe miejsca w Sicienku, Słupowie i Murucinie.

Do 13 lutego 2019 r. trwa głosowanie na kandydatów do Nagrody. Głos można oddać wysyłając SMS lub w inny sposób podany na stronach internetowych wymienionych gazet oraz na facebooku. Zachęcamy do poparcia kandydata z gminy Sicienko.

Szczegóły oraz możliwość oddania głosu na stronie internetowej "Gazety Pomorskiej" - Link oraz "Express'u Bydgoskiego" - Link

Data dodania 17 stycznia 2019