Dziś jest sobota 15 czerwca 2019 r. Godzina 22:36 Imieniny Jolanty, Lotara, Wita

M.Powiatu Bydgoskiego Tenis stołowy - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

7 stycznia 2019 r. w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej (roczniki 2003-2005).

Podobnie jak w rozegranych trzy dni wcześniej turniejach roczników młodszych, również i tym razem w zawodach wzięły udział drużyny z czterech gmin naszego powiatu. Tytuły mistrzowskie oraz awans do ćwierćfinałów mistrzostw województwa wywalczyły dziewczęta ze Strzelec Górnych oraz chłopcy z Solca Kujawskiego. Oto szczegółowe klasyfikacje poszczególnych kategorii:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - dziewczęta:
1. Szkoła Podstawowa w Strzelcach Górnych – Katarzyna Krakowska, Wiktoria Tobolewska, Nina Siemianowska - 3 zwycięstwa, bilans punktów 9:3

2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Solcu Kujawskim – Dagmara Lipińska, Natalia Szwejk, Weronika Cichowicz – 2 zwycięstwa, bilans punktów 7:3

3. Szkoła Podstawowa w Kruszynie – Zuzanna Sitarek, Zuzanna Chałat – 1 zwycięstwo, bilans punktów 4:7

4. Szkoła Podstawowa w Łochowie – Martyna Borkowska, Estera Szulc – 0 zwycięstwo, bilans punktów 2:9

Igrzyska Młodzieży Szkolnej- chłopcy:
1. Gimnazjum Publiczne nr 2 w Solcu Kujawskim – Stanisław Kaczan, Jakub Kolasiński – 3 zwycięstwa, bilans punktów 9:3

2. Szkoła Podstawowa w Białych Błotach – Aleksander Majchrzak, Krystian Mikołajczyk – 2 zwycięstwa, bilans punktów 8:4
3. Szkoła Podstawowa w Strzelcach Górnych – Jan Radzimierski, Kacper Kutkowski, Kacper Saganowski – 1 zwycięstwo, bilans punktów 5:6

4. Szkoła Podstawowa w Kruszynie – Franciszek Jackowski, Juliusz Podraska, Jakub Giemza – 0 zwycięstw, bilans punktów 0:9

Organizatorem Mistrzostw był Uczniowski Klub Sportowy „Top” Solec Kujawski. Najlepsze trzy drużyny udekorowane zostały medalami oraz upominkami. Ponadto wszyscy otrzymali dyplomy, napoje i słodycze – wszystko ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

[mat. Łukasz Czarczyński]

Data dodania 09 stycznia 2019