Dziś jest sobota 19 października 2019 r. Godzina 07:05 Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Prace termomodernizacyjne w Maczku zakończone!

Zakończono prace termomodernizacyjne dwóch budynków w Zespole Szkół Zawodowych im. Gen. Stanisława Maczka w Koronowie. Obiekty zostały docieplone i pomalowane, wymieniono w nich stolarkę okienną i instalację C.O.

Kolorystycznie nowe budynki nawiązują do wybudowanej na terenie szkoły sali gimnastycznej. Prace zostały dofinansowane ze środków naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, a wykonane przez lokalne konsorcjum firm Korbud Józef Korczak oraz INSTALCO Tomasz Kątny. Na szczególną uwagę zasługuje odnowienie budynku przy ul. Dworcowej, który jest obiektem będącym pod ochroną konserwatorską. Po przeprowadzeniu prac staje się on wizytówką ulicy Dworcowej. Nie są to jedyne roboty budowlane prowadzone na terenie ZSZ Maczka. W tej chwili trwają intensywne prace nad rozbudową warsztatów szkolnych, które będą oddane do użytku uczniów tuż po wakacjach.

Całkowita wartość robót termomodernizacyjnych wyniosła 1 202 502,79 zł. Powiat Bydgoski, na ich realizację, uzyskał dotację w kwocie 843 262,19 zł. Dotacja pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa 3 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie, działanie 3.1 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w ramach ZIT, poddziałanie 3.5.1 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym w ramach ZIT)

[WRiFE Starostwo Powiatowe]

Data dodania 29 czerwca 2018