Dziś jest wtorek 25 czerwca 2019 r. Godzina 10:34 Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Kolejna podpisana umowa o dofinansowanie projektu

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym, 31 sierpnia, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu polegającego na rozbudowie ul. Kościelnej w Cielu (gmina Białe Błota) oraz budowie nowego połączenia drogi powiatowej nr 1537C z drogą wojewódzką nr 223.

W imieniu Powiatu Bydgoskiego umowę podpisali: Starosta Bydgoski Wojciech Porzych, Wicestarosta Bydgoski Zbigniew Łuczak, Bożena Szuścicka Dyrektor Wydziału Finansowo-Księgowego Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy.

W imieniu Województwa reprezentowanego przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego pełniącego funkcję Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, podpisy złożyli Marszałek Województwa Piotr Całbecki oraz Członek Zarządu Województwa Sławomir Kopyść.

Podpisana Umowa dotyczy projektu pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1537C Trzciniec-Ciele-Kruszyn Krajeński-ul. Kościelna w Cielu - klasa techniczna drogi Z (zbiorcza) wraz z budową odcinka drogi powiatowej nr 1537C relacji Trzciniec-Ciele-Kruszyn Krajeński, obręb ewidencyjny Białe Błota.”

Planowane dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 4,66 mln zł, natomiast wkład własny Powiatu Bydgoskiego 1,2 mln zł.

W wyniku realizacji inwestycji zostanie poprawiona jakość połączenia pomiędzy DK 5 (E 261), należącą do sieci TEN-T a drogą wojewódzką 223, która jest ważnym połączeniem z Bydgoszczą oraz poprawią się warunki dojazdu do istniejących w gminie Białe Błota terenów inwestycyjnych.

Planowana rozbudowa ul. Kościelnej w Cielu na długości 1,64 km polega na wykonaniu nowej nawierzchni jezdni, zjazdów, ciągów pieszych, ciągów rowerowych, zatoki autobusowej, wyspy dzielącej, poboczy, rowów, oraz przebudowy przepustu pod drogą powiatową i wykonania odwodnienia – studni chłonnych.

Dzięki zaprojektowaniu nowego połączenia drogi powiatowej nr 1537C z Drogą Wojewódzką nr 223 możliwe będzie podłączenie drogi powiatowej do planowanego na drodze wojewódzkiej ronda turbinowego.

[Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, WRIFE]

Autor zdjęć: p. Mikołaj Kuras, źródło pochodzenia zdjęć: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Więcej informacji z uroczystości podpisania i wręczenia umów:

Data dodania 31 sierpnia 2017