Dziś jest czwartek 29 października 2020 r. Godzina 02:53 Imieniny Angeli, Przemysława, Zenobii

Powiatowy Konkurs Recytatorski pn. „Laureaci Literackiej Nagrody Nobla” - relacja

Dnia 26 października 2013 roku odbył się w Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Nowej Wsi Wielkiej Powiatowy Konkurs Recytatorski pn. „Laureaci Literackiej Nagrody Nobla”. W tym roku odbyła się jego dziesiąta edycja poświęcona twórczości Wisławy Szymborskiej. Organizatorami konkursu byli dyrektor i nauczyciele Gimnazjum w Nowej Wsi Wielkiej oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Patronat nas konkursem przejął Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka- Wojciech  Oskwarek oraz Starostwo Powiatowe. Wśród  zaproszonych gości byli: wójt gminy –W. Oskwarek, radni Powiatu Bydgoskiego - Andrzej Kubiak i Romuald Góralczyk. Uczestnikami konkursu byli uczniowie Gimnazjum z Żołędowa, Osielska, Złotnik Kujawskich, Brzozy i  Nowej Wsi Wielkiej. Występy uczestników oceniało jury: pani Wiesława Kaniasty, pani Małgorzata Lisiecka i pan Romuald Góralczyk, którzy wybrali najlepszych recytatorów: Zwyciężyła Julia Bruska z Gimnazjum w Żołędowie, drugie miejsce zajęła Anna Plata z Gimnazjum w Brzozie, a trzecie Emilia Golik z Gimnazjum w Osielsku.  Jury przyznało także dwa wyróżnienia dla Fryderyki Murawskiej z Osielska i Natalii Pilch ze Złotnik Kujawskich. Nagrodę specjalną otrzymał Kacper Tomaszewski uczeń Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Nowej Wsi Wielkiej. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali nagrody książkowe. Upominki dla wszystkich uczestników przygotował Pan Andrzej Kubiak, radny Powiatu Bydgoskiego. Konkurs zakończono  obiadem w Gminnym Ośrodku Kultury.

Źródło: Gimnazujm im. Jana Kochanowskiego w Nowej Wsi Wielkiej

Data dodania 31 października 2013