Dziś jest niedziela 27 września 2020 r. Godzina 01:20 Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Mieszkanka Powiatu 10 w Europie

Monika Łątka - florystka z Koronowa, którą mogliśmy już zobaczyć w trakcie różnych pokazów np. podczas tegorocznych , czerwcowych obchodów z okazji 645 rocznicy nadania praw miejskich miastu Koronowo, czy też podczas Świątecznego Pokazu Florystycznego ”Twórczość niesie pomoc” we wrześniu wzięła udział w Mistrzostwach Europy EUROFLEURS, które odbyły się w Splicie (Chorwacja).

Zdobyte mistrzostwo Polski zmotywowało Monikę do spróbowania swoich sił wyżej. Po Eurofleurs Monika zajmuje 10 miejsce w Europie a w Koronowie zapewne nie raz przekonamy się o jej możliwościach, pomysłowości i talencie.

Relacja Moniki: „Po kilku miesiącach intensywnych przygotowań wyruszyłam razem z moim asystentem na Mistrzostwa Europy we Florystyce, które odbywały się w Splicie. Już na lotnisku nasze bagaże wzbudzały zainteresowanie i uśmiech na twarzy obsługi lotniska. W bagażu znajdowały się nie tylko kwiaty, ale również wiele urządzeń i narzędzi mających pomóc w wykonywaniu konkursowych zadań. Łączna waga mojego bagażu to ponad 80 kg!:) Kiedy już dotarliśmy na lotnisko docelowe, Split przywitał nas cudowną pogodą i niesamowitymi krajobrazami. Niestety nie było czasu by podziwiać chorwackie uroki-cel był jeden-zrobić jak najlepsze prace i pokazać swoje florystyczne możliwości. Praca nad projektami była bardzo ciężka i intensywna. Każde z sześciu wykonywanych zadań czyli: praca przestrzenna, stół dekoracyjny, bukiet ślubny, nasadzenie-kompozycja przestrzenna z roślin doniczkowych, kreacja wieczorowa z kwiatów oraz praca „niespodzianka” wymagały od nas maksymalnego skupienia i dużo poświęcenia. Dodatkowo przy wykonywaniu każdej z prac towarzyszył mi ogromy stres. Musiałam jednak przezwyciężyć wszystkie przeciwności i opanować nerwy. W konkursie brało udział 12 Krajów Europejskich. Mimo iż każdy ze startujących uczestników chciał wypaść jak najlepiej nie była odczuwalna żadna konkurencja. Wszyscy zawodnicy byli bardzo przyjaźnie nastawieni i uśmiechnięci. Udział w Mistrzostwach dał mi bardzo dużo satysfakcji i pozytywnej energii. Cieszę się, że tam byłam, poznałam tylu fantastycznych ludzi, zawiązałam nowe przyjaźnie. Przeżyłam tam wiele chwil pełnych radości i wzruszeń, zdobyłam doświadczenie która mam nadzieje zaowocuje w przyszłości".

Udział Moniki w mistrzostwach wsparty został m.in. przez Powiat Bydgoski.

Data dodania 09 października 2013